www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 05/23/2023 - 20:35

V dnešní době kuchyním vládnou dva trendy. Chceme vařit rychle a zároveň zdravě. Přípravou pokrmů bychom nejraději strávili co nejméně času, chápeme ale, že vařit si doma je zdravější a také levnější než se neustále stravovat venku. Zdravé, a přitom rychlé pokrmy naštěstí existují. Internet je plný receptů na přesně taková jídla.

Zajímavé recepty na svém webu zveřejňuje například Albert. Velkou výhodou je možnost filtrovat si recepty podle kategorie, příležitosti, náročnosti, ale i doby přípravy! Zkuste si vyhledat pouze recepty do 10 a 20 minut. Je jich spousta! Užitečná je také možnost hledat recepty podle ingrediencí, které máte doma. Pojďme se společně podívat na pár konkrétních tipů.

Fastfood doma? Žádný problém!

Fastfood obecně nepatří k nejzdravějším pokrmům, ale každý občas dostane chuť na nějaký ten burger, kebab, smažený sýr v housce. Doma si určitě zvládnete připravit zdravější variantu, než byste koupili někde na ulici, kde smaží v přepáleném oleji a používají ty nejlevnější suroviny, aby měli co nejvyšší zisk. Můžete se podívat na recept na kebab nebo na burger a zkusit domácí variantu. Složité to není. Klíčové je dobře ochutit masovou směs.

Stravujte se jednoduše jako naši předkové

Problémem dnešní doby jsou všechny ty vysoce zpracované potraviny a polotovary. Měli bychom se snažit jíst co nejvíce základních surovin, tedy stravovat se jednoduše jako naši předkové. Tradiční recepty našich babiček, či spíše prababiček, jsou levné a chutné, dejte jim šanci! Příkladem je klasická čočka na kyselo s vejcem. Luštěniny mají v jídelníčku nezastupitelnou roli. Za vyzkoušení stojí i kulajda se smetanou, bramborami a žampiony nebo buřtguláš.

Dezerty ve zdravějším pojetí

Zdravý jídelníček je pestrý a rozhodně ne omezující. Patří do něj i sladkosti a dezerty, i když ideálně ve zdravějších verzích. Na přípravu moučníků lze použít třeba špaldovou mouku či Nature’s Promise mouku bez lepku, vždycky lze sáhnout po bio surovinách. Třeba takové brownies se dají připravit z fazolí nebo z batátů a na chuti to ani není poznat. Pusťte se do experimentů.

reklama: