www.katedrala.cz


         
Vložil/a grafické studio..., Po, 04/06/2020 - 10:15

Zemřel Vám někdo blízký z rodiny a hledáte způsob jak se postarat o důstojné vypravení pohřbu?

Jak v dnešní době vybrat pohřební službu a nenaletět?

Většina z nás si to nechce připouštět a mnoho lidí o tom nechce mluvit, ale smrt je přirozenou součístí života. Jedná se také o celospolečenské tabu. Bohužel ale čeká nás všechny. V poslední době slýcháme také různé fámy o různých méně či více kvalitních pohřebních službách. Jak ale vybrat kvalitní pohřební službu a jak nenaletět?
 

Nenechte se zmanipulovat lékařským personálem, či policií

V těžké chvíly ztráty blízkého člověka z rodiny bývají lidé bezradní a snadno ovlivnitelní. Zaprvé je třeba si uvědomit, že i když dojde k úmrtí doma, v nemocnici, nebo domově důchodců, má každý právo na výběr pohřební služby pro zrealizování pohřbu nebo kremace bez nutnosti se nechat do něčeho nutit. Podobná situace může nastat, když blízkou osobu již odvezla pohřební služba do svého chladícího zařízení, na objednání lékařem či policistou. Dále není také nutné sjednat služby pro rozloučení u pohřební služby, kterou zkontaktovali lékaři či policisté.  Často se stává, že Vám zdravotnický personál někoho doporučí, koho si vybrat. Jedná se ale záměrně o finančně motivovanou radu, která se může promítnout do celkové faktury za pohřeb. Zákonem je přitom reklama na pohřební služby ve zdravotnickém zařízení zakázaná.


Podle čeho ale poznat kvalitní pohřební službu?

Rozdíly mezi pohřebními službami jsou poměrně velké jak ve službách tak i cenách. Jak bychom ale měli vybírat, aby rozloučení s blízkým člověkem bylo důstojné a dle představ pozůstalých? Kvalitní pohřební služba by měla být k dispozici 24 hodin denně včetně telefonní linky, kde by měl pracovník ochotně a citlivě poradit, jak postupovat, jaké jsou možnosti. Také při návštěvě pohřební služby bychom si měli udělat obrázek o prostředí, kde se pohřeb projednává. Také bychom měli chtít vidět i pohřební vozy a mít jistotu, že pohřební služba má vlastní chladící zařízení a má po celou dobu nad zesnulým kontrolu a péči. Kvalitní a slušná pohřební služba má také široký výběr rakví, smutečních květin, pohřebníh uren a navazujících služeb včetně vytvoření parte zdarma . Největší rozdíly v pohřebních službách nám ukáže péče o zesnulého a úprava v rakvi. Kvalitní pohřební služba se nebojí ukázat svoji práci a chová se eticky.


Zkontrolujte si, co jste si objednali...

Při objednání pohřbu si vždy zkontrolujte, že to je tak, jak jste se domluvili. Všechny položky uvedené na faktuře musí souhlasit s obsahem a průběhem pohřbu. Musí souhlasit i cena a DPH.

reklama: