www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 05/13/2023 - 18:50

Plánujete v letošním roce zůstat v České republice? Pokud vás přeplněné pláže nelákají, ale ani nechcete vyrazit do horských oblastí, nadchne vás Karlovarský kraj, který je klidný, přitom však plný zajímavých atrakcí. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste rozhodně neměli zapomenout.

Prvně si objednejte ubytování na Hotel.cz, protože termíny se v oblíbených hotelích velice rychle zaplňují.

Karlovy Vary vás nadchnou po všech stránkách

V okamžiku, kdy máte ubytování v Karlovarském kraji zajištěno, rozhodně vyrazte do Karlových Varů. Jedná se o vskutku půvabné lázeňské město, které se dokonce dostalo i na seznam světového dědictví UNESCO. Samotné centrum si vás podmaní historickou atmosférou. Projdete se po přilehlé kolonádě a narazíte na různé stavby, které jsou památkově chráněné. V některých z nich se dokonce nachází i hotely.

Karlovy Vary jsou charakteristické hned 80 různými prameny termální vody, přičemž některé pomáhají játrům, jiné zase žaludku a střevu. Známé je především karlovarské vřídlo, které se svými 73 °C představuje nejteplejší termální pramen v republice. Dovolená v Karlovarském kraji však v tomto lázeňském městě zdaleka nekončí.

Výlety do okolí Karlových Varů

Nuda rozhodně nepřichází v úvahu. Připravte si seznam míst, kam se vydáte na výlet do okolí Karlových Varů. Vyjdete si na Andělskou horu, ale také si uděláte procházku k Svatošským skalám. Skály jsou národní přírodní památkou a nachází se mezi Karlovými Vary a Loktem.

Svou nevšedností si vás získá také město Ostrov, kde je spousta historických budov v románském slohu, gotice i renesanci. Projděte se nově zrekonstruovaným klášterním areálem. Letní pobyty nabízí i Jáchymov, který je taktéž lázeňským městem zaměřujícím se však na léčbu bolestivých stavů.

reklama: